ТОВ "Санаторій "Поділля", вул. Курортна, 10, м. Хмільник Вінницької області, інд. 22000
  • з 8:00 до 21:00
  • (067) 23-23-415

Радонові ванни

Основним лікувальним фактором санаторію «Поділля» є радонотерапія, зокрема прийняття радонових ванн. Їх благотворний вплив відомо з незапам’ятних часів, проте наукове вивчення розпочалося лише в XIX столітті. Наприкінці цього століття були відкриті рентгенівські промені, а пізніше радіація, і власне, 86-й елемент таблиці Менделєєва – радон. Це – короткоживучий інертний газ, який в процесі напіврозпаду випускає слабке радіоактивне випромінювання. Саме воно благотворно впливає на багато систем людини, тонізуючи роботу органів і активізуючи імунітет. При цьому терапевтичний вплив на організм надають порівняно легкі альфа-частинки, що не володіють великою проникаючою здатністю.

Радонові ванни

Як діють радонові ванни

Знаходячись у ванні пацієнт отримує невелику дозу опромінення альфа-частинками, які проникають в кров через шкіру і легені. Під їх впливом відбувається іонізація молекул, що входять до складу органів і тканин, насамперед води. Початкова іонізація тканинної рідини породжує цілий ряд біохімічних процесів. У них беруть участь життєво важливі біополімерні молекули, в т.ч. біологічно активні речовини, зокрема, ферменти. Примітно, що для активізації життєвих сил організму необхідні надзвичайно малі дози радіації. Наприклад, доза опромінення, одержувана протягом курсу з 15 ванн в санаторії «Поділля» (з концентрацією радону 12-15 нанокюрі на літр) порівнянна із щомісячним природним фоном.

Вплив радону на клітинному рівні

радонові ванни для нігПрийняття радонових ванн активізує антиокислювальних механізм біозахисту людського організму. Він полягає в нормалізації окислювально-відновних реакцій на клітинному рівні. Це призводить до аналгезуючу, протизапальну та заспокійливу дію практично на всі системи організму. Крім того, радонові ванни стимулюють вироблення надпочечниками глюкокортикоїдних гормонів, що робить їх особливо корисними в терапії захворювань опорно-рухового апарату. Вони також нормалізують обмін речовин і є надзвичайно корисними для людей, що страждають недугами ендокринної системи.

При яких хворобах призначаються радонові ванни

Радонолікування чудово зарекомендувало себе в терапії хвороб серцево-судинної системи, зокрема, гіпертонії, атеросклерозу і порушеннях капілярного кровообігу. Радону належить чільне місце серед профілактичних засобів, запобігаючих передчасному старінню організму.

Як допоміжний засіб, його застосовують і для лікування недуг центральної нервової системи. Під впливом радонових ванн підвищується проникність гематоенцефалічного бар’єру, що сприяє більш ефективному впливу ліків на спинний і головний мозок. Крім того, у пацієнтів відзначається поліпшення настрою, підвищується тонус м’язів, зменшується або повністю зникають болі, найчастіше, що носили хронічний характер.

Радонові ванни добре лікують серцево-судинну недостатність I-II стадії, ішемію, атеросклеротичний і міокардичний атеросклероз. Вони призначаються для терапії та профілактики ендокринних, гінекологічних захворювань, а також хвороб бронхолегеневої системи та опорно-рухової системи організму.

Радонові ванни в хмільнику

Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram