ТОВ "Санаторій "Поділля", вул. Курортна, 10, м. Хмільник Вінницької області, інд. 22000
  • з 8:00 до 21:00
  • (067) 23-23-415

Радонолікування у санаторії “Поділля”

Лікувальні властивості радону, елемента №86 таблиці Менделєєва, відомі людству з незапам’ятних часів. Алтайські шамани не були знайомі з біохімією, однак це аніскільки не заважало їм успішно використовувати радонолікування ще в ранньому середньовіччі. У середині XVI століття дослідник мінеральних джерел Каспар Брушиус описав місцевість біля німецького міста Фихтельгеберг, – “де люди живуть до глибокої старості і швидко видужують”. Як з’ясувалося вже в ХХ столітті, причиною цього є підвищений вміст радону в місцевій воді.

Радон – це слаборадіоактивний інертний газ, що зустрічається на Землі в дуже невеликих кількостях. Особливу цінність мають мінеральні джерела, які можна використовувати для бальнеологічного лікування багатьох хвороб. Унікальною місцевістю, де в 1930-х роках були відкриті радонові води, є Північний захід Вінниччини. Саме тут, в м. Хмільник, вже багато десятиліть працює санаторій “Поділля”, лікування в якому базується на радонотерапії.

У неї входять радонові ванни, аплікації, інгаляції, вживання радонової води, мікроклізми і багато ін. Що підбирається індивідуально комплекс процедур дозволяє підвищити імунітет, сприяє судинорозширювальну, протиалергічну і протизапальну дію. Радонолікування благотворно впливає на організм у цілому ряді хронічних і гострих захворювань. Науково, а головне – практично доведено, що малі дози радіації збільшують тривалість життя, знижують ризик виникнення інфекційних і навіть онкологічних захворювань.

Радонолікування серцево-судинних захворювань

Чималий відсоток відпочиваючих санаторію “Поділля” обирають нашу здравницю з метою лікування і профілактики хвороб серцево-судинної системи. Радонотерапія нормалізує артеріальний тиск, усуває наслідки атеросклерозу, покращує роботу серця. Це пов’язано з антиаритмічну дією радону, а також спазмолітичним ефектом на судини головного мозку. Радонолікування дає чудовий ефект в лікуванні варикозного розширення вен – помітно знижується кількість тромбів, зменшуються набряки, особливо на ногах. Завдяки підвищенню судинного тонусу, радонотерапія викликає поліпшення мозкового кровообігу і показана людям, у яких підвищений ризик виникнення інсульту.

Радонолікування захворювань опорно-рухового апарату

Терапія радоном особливо корисна людям, які пережили переломи, ушкодження суглобів та інші травми. Вона зменшує запальні процеси, знижує больові відчуття, збільшує рухомість суглобів. Примітно, що радон пришвидшує утворення хрящової тканини, в той час, як застосування багатьох ліків дає зворотний ефект. Важливо, що на відміну від медикаментозних препаратів радонові процедури мають тривалу дію, оскільки позитивно впливають на імунну систему. Лікування радоном рекомендовано хворим на остеопорозом, оскільки воно активізує кальцієвий обмін кісткової тканини.

Підвищення імунітету, профілактика нервових та інших захворювань

Радонові ванни мають вираженим седативною дією на нервову систему і рекомендуються для зняття стресів та їх наслідків. Крім того, радон має знеболюючу дію, знімає запальні процеси в нервових волокнах і підвищує їх регенерацію. Завдяки нормалізації обміну речовин, особливо білкового обміну, радон ліквідує алергічні реакції і підвищує імунітет організму. Зокрема, знижується ймовірність виникнення онкологічних пухлин, прискорюється регенерація шкіри при опіках. Радонотерапія чудово зарекомендувала себе у лікуванні захворювань шлунково-кишкового тракту, урологічних хвороб, а також хвороб жіночої статевої сфери. При цьому стійкий терапевтичний ефект спостерігається впродовж 6-18 місяців після проходження комплексу радонових процедур.

Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram