ТОВ "Санаторій "Поділля", вул. Курортна, 10, м. Хмільник Вінницької області, інд. 22000
  • з 8:00 до 21:00
  • (067) 23-23-415

Ультразвукова терапія

Лікування ультразвуком (УЗ-терапія) засновано на впливі на організм людини звукових коливань частотою від 22 до 3 тис. герц. Вони можуть подаватися як безперервно, так і в імпульсному режимі, залежно від характеру терапії. Ультразвук має на системи тіла фізико-хімічний, механічний і невеликий тепловий вплив.

Найважливішим є механічний фактор, викликаний акустичним тиском, завдяки якому здійснюється мікровібрація тканин і їх масаж на клітинному рівні. Термічний вплив ультразвуку сприяє розширенню лімфатичних і кровоносних судин і покращує мікроциркуляцію рідин в організмі.

У результаті цього в тканинах активізується обмін речовин. Фізико-хімічний вплив збільшує інтенсивність окислювально-відновних процесів і синтезу біологічно активних сполук, зокрема, серотоніну, гістаміну та гепарину.

Ультразвукова терапія у санаторії Поділля  в м. Хмільник

Ефекти від лікування ультразвуком

Коли ультразвук проходить крізь клітини, в них запускається складний ланцюжок хімічних і фізичних процесів, зокрема, змінюється кислотність та електропровідність внутрішньоклітинної рідини. При обробці крові, вона набуває нових властивостей, завдяки чому підвищується захист організму до інфекцій, стресу і навіть радіації. Приблизно аналогічний ефект дає опромінення крові ультрафіолетом, але УЗ-терапія є більш помірним методом.

Експериментально доведено, що ультразвук не чинить на системи організму канцерогенного, мутагенного та інших шкідливих ефектів у силу малої інтенсивності дії. Втім, це не заважає звуковим коливанням бути чудовим засобом косметології і лікувати багато хвороб.

Які хвороби лікує ультразвук

У санаторії «Поділля» ультразвукова терапія призначається для лікування та профілактики багатьох хвороб. Крім традиційних методів УЗ-терапії, для цього застосовується ультрафонофорез лікарських речовин – місцеве введення лікарських препаратів в пошкоджені місця. Даний метод вигідно відрізняється від багатьох способів лікування відсутністю виражених побічних ефектів і мінімальним переліком протипоказань.

Ультразвукова терапія у санаторії Поділля  в м. Хмільник

Наприклад, УЗ-терапію можна використовувати після перенесених онкологічних захворювань. Ультразвук застосовується для лікування порушень суглобів, шкіри, внутрішніх органів, периферичної нервової системи, жіночої статевої сфери, очей, хвороб бронхолегеневої системи, включаючи туберкульоз. Крім того, ультразвук ефективно дробить камені в нирках, жовчному і сечовому міхурі.

Ультразвукова терапія лікарськими препаратами

Паралельно з впливом ультразвуку, з його допомогою можна вводити в різні відділи організму (наприклад, суглоби) лікарські препарати. Під час обробки відповідної ділянки ультразвуковими коливаннями на нього наноситься препарат, який підсилює ефект від процедури. Зазвичай вона здійснюється в безперервному режимі, імпульсний утрафонофорез проводиться ослабленим або літнім людям, а також пацієнтам з вираженою вегетативно-ендокринною дисфункцією. Показання для призначення ультразвукової терапії препаратами збігаються з фармакологічною дією використовуваних ліків. Досить часто ними є антибіотики, гормональні мазі, анальгезуючі і гіпотонічні засоби.

Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram