ТОВ "Санаторій "Поділля", вул. Курортна, 10, м. Хмільник Вінницької області, інд. 22000
  • з 8:00 до 21:00
  • (067) 23-23-415

Світлолікування та лазерна терапія

Світлолікування та лазерна терапія

Сучасна апаратна фізіотерапія включає в себе десятки методів світлолікування. В цілому воно полягає в дозованому впливі на тіло людини ультрафіолетового, інфрачервоного і видимого випромінювання. При цьому, чим більше довжина хвилі, тим глибше випромінювання проникає в організм і тим сильніше його вплив. Наприклад, ультрафіолет пронизує тканини на глибину до 1 мм, видиме світло – до 1 см, а інфрачервоне випромінювання – до 23 см. Відповідно, для лікування різних органів і ліквідації їхніх хвороб застосовуються різні види світлолікування. З винаходом лазерів медицина отримала в свій арсенал потужні засоби світлотерапії, які широко застосовуються і в санаторії «Поділля».

Світлолікування та лазерна терапія у санаторії Поділля

Зовнішнє ультрафіолетове опромінення

Розрізняють два основні види ультрафіолетового опромінення (УФО) – загальне і місцеве. Останнє впливає на певні частини тіла, де локалізовані порушення. Воно викликає у тканинах організму гуморальний, біологічний і нервово-рефлекторний процеси. На практиці це виражається в активізації біохімічних процесів, фізіологічних і метаболічних реакцій клітин. Місцеве УФО має бактерицидну, трофічну та протизапальну дію. Воно призначається для терапії захворювань м’язів, нервів і шкіри, відновлення після травм, поранень, синців, опіків та обморожень. Загальне УФО застосовується при нестачі в організмі вітамінів, для підвищення імунітету, в лікуванні рахіту та інших захворювань.

Світлолікування та лазерна терапія у санаторії Поділля

Ультрафіолетове опромінення крові

Даний метод практикується в санаторії «Поділля» порівняно недавно, оскільки є одним з новітніх способів світлолікування. Механізм його дії полягає в іонізації атомів, що входять до складу крові, за рахунок чого вони легко вступають у з’єднання з іншими атомами. УФО крові викликає підвищення фагоцитарної активності Т-лімфоцитів, що є важливою складовою імунної системи людини. Крім того, процедура підвищує рухливість еритроцитів і тромбоцитів, а також викликає цілий ряд складних змін в біохімії крові. У результаті УФО крові має імуномодулюючу, протизапальну, десенсибілізуючу і аналгетичну дію. Воно сприяє поліпшенню мікроциркуляції крові і підвищує загальний спротив організму до різних недуг. Така процедура призначається при захворюваннях шкіри, гострих пневмоніях, ревматизмі, гепатитах, гіпертонії, ішемії, захворюваннях органів нервової, шлункової та сечостатевої системи.

Світлолікування та лазерна терапія у санаторії Поділля

Гідролазерний душ

В рамках даної фізіотерапевтичної процедури на пацієнта впливають відразу три лікувальні фактори – тепло гарячої води, її тиск на шкіру, що створює ефект масажу і лазерне опромінення. В результаті цього відбувається стимуляція регенеративних процесів, поліпшується імунітет і мікроциркуляція крові. Гідролазерний душ має виражену протизапальну, гіпосенсибілізуючу і болезаспокійливу дію. Процедура призначається для лікування хвороб шкіри, опорно-рухового апарату, нервової та серцево-судинної системи. Вона добре зарекомендувала себе в якості засобу для корекції ваги, целюліту, лікування імпотенції і фригідності.

Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram