ТОВ "Санаторій "Поділля", вул. Курортна, 10, м. Хмільник Вінницької області, інд. 22000
  • з 8:00 до 21:00
  • (067) 23-23-415

Рак – не вирок

4 Лютого 2022

4 лютого  – Всесвітній день боротьби проти такої страшної хвороби, як рак. Його проголошено за ініціативи «Міжнародного союзу проти раку», аби щороку нагадувати суспільству про існування небезпечних онкологічних захворювань, привертати увагу до цієї глобальної проблеми та нагадувати як запобігти онкології.

Рак –  хвороба, яка вражає будь-яку частину організму та, на жаль, є однією з головних причин смерті у світі. Щороку кількість хворих людей на онкологію лише збільшується, тому необхідно приділяти своєму здоров’ю час та звертати увагу на такі ознаки можливого захворювання, як швидка втомлюваність, висока температура протягом довгого часу, різні ущільнення під шкірою, на шкірі, в паху, в ділянці молочних залоз, в пахвовій западині, збільшення лімфатичних вузлів, поява в сечі і калі крові, слизу, гною. Також повинен насторожувати тривалий біль в будь-якій ділянці тіла, зміна тембру голосу, хронічний кашель без наявних причин, незагойні рани і виразки, швидке зниження ваги без причин…

На жаль, рак не щадить нікого: ні літніх людей, ні молодь, ні навіть дітей. Вимагає сил і терпіння як від пацієнта, так і від лікаря.

Дуже важливо виявити онкологію на ранній стадії, пройти терапію і успішно вилікуватись. Люди, які захворіли на рак та розпочали своєчасне лікування, живуть понад 15 років з моменту встановлення діагнозу. Головне все робити своєчасно та не запускати хворобу…

Які ж головні фактори ризику онкологічних захворювань? Перш за все, це куріння. Воно пов’язане з розвитком різних типів раку: легень, ротової порожнини, горла, гортані, підшлункової залози, сечового міхура, шийки матки та нирок. Навіть пасивний вплив тютюнового диму збільшує ризик виникнення раку легень.

Здорова їжа знижує ризик захворювання. Споживайте багато фруктів, овочів, цільнозернові та бобові продукти. Виключіть з раціону рафінований цукор, трансжири, фастфуд.

Існує ризик появи онкозахворювань від алкогольних напоїв, тож споживайте їх мінімально, а краще відмовтесь взагалі від них.

Обмежте споживання технологічно обробленого м’яса  та замініть на рибу.

Підтримання здорової маси тіла та фізична активність знижують ризик захворіти раком молочної залози, простати, легень, товстої кишки та нирок.

Уберегти себе допоможе  й уникнення надмірного впливу сонячних променів, особливо на дітей. Використовуйте сонцезахисні засоби та не користуйтеся соляріями.

Зробіть щеплення від гепатиту В та вірусу папіломи людини. Гепатит B збільшує ризик виникнення раку печінки. Уникайте стресів, адже він провокує активізацію запальних процесів і ослаблює імунну систему.

І головне, регулярно проходьте профілактичний огляд, це збільшить шанс на раннє виявлення хвороби, підвищить ефективність лікування і знизить його вартість.

Пам’ятайте, ваше здоров’я  у ваших руках. Тільки уважне ставлення до нього та усунення факторів ризику знизить можливість захворіти на рак.

Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram