ТОВ "Санаторій "Поділля", вул. Курортна, 10, м. Хмільник Вінницької області, інд. 22000
  • з 8:00 до 21:00
  • (067) 23-23-415

Підводне витягування хребта

Витягування хребта або тракційна терапія полягає в розтяжці еластичних тканин і суглобів хребетного стовпа. Тракції забезпечуються за рахунок використання власної ваги пацієнта або додаткових вантажів. Такі процедури справляють не тільки механічний вплив на хребетно-рухові сегменти. Вони поліпшують взаємодію міжхребцевих суглобів, розслаблюють м’язи, збільшують об’єм рухів і функціональну рухливість хребта.

Крім того, тракції викликають активізацію метаболічних процесів у всьому організмі, нормалізують кровообіг і забезпечують декомпресію нервово-судинних утворень. Як показала практика, підводне витягування хребта дає надзвичайно високий терапевтичний ефект, у порівнянні з іншими методами фізіотерапії. У той же час тракції вважаються малонавантажувальними процедурами і можуть призначатися багатьом пацієнтам.

Підводне витягування хребта

Види підводного витягування хребта

Тракції виконуються за двома основними методиками – горизонтальної та вертикальної. При горизонтальному витягненні пацієнт лягає на щит, на його грудях фіксується лямка, до якої за допомогою троса приєднується вантаж. Він підвішується за ножним краєм ванни, забезпечуючи навантаження на хребет. Спочатку його вага збільшується, а до кінця процедури поступово знижується. Оптимальним вважається маса, при якій знімається больовий синдром. Після тракції пацієнт одягає корсет, який необхідно носити кілька годин для закріплення ефекту. При вертикальному витягненні хребта пацієнт знаходиться в похилому або напівлежачому положенні, а процедура нерідко здійснюється за рахунок ваги його власного тіла. Вертикальний метод вважається більш помірним.

Підводне витягування хребта в санаторії

Особливості підводного витягування хребта

Підводні тракції поєднують в собі витягування хребта з впливом на організм теплої мінеральної води. Останнє забезпечує зниження тонусу поперечнополосатой мускулатури, завдяки чому розширюються міжхребцеві отвори і збільшуються відстані між хребцями. Крім того, усувається спазм судин і поліпшується кровопостачання хребта, що посилює ефект від основного фактора лікування. Це особливо важливо, якщо метою витягування є зменшення стоншування міжхребцевих дисків і терапія радикулітів.

Для чого застосовується тракція хребта

Тракційна терапія спрямована на лікування захворювань опорно-рухового апарату, насамперед, хребта. Крім того, з її допомогою усуваються контрактури, деформації, зміщення суглобових поверхонь і кісткових відламків. Показаннями для тракції є грижі міжхребцевих дисків, різні синдроми остеохондрозу попереково-крижового відділу хребта, люмбалгії, статико-динамічні порушення обсягу рухів. Підводне витягування хребта застосовується при встановленні цілого ряду діагнозів.

  • Деформуючий спондильоз;
  • Сколіоз;
  • Кіфосколіоз;
  • Корінцева декомпресія;
  • Сплющення поперекового лордозу;
  • Хвороба Бехтерева;
  • Компресійні радикулопатии і баг. ін.

Крім того, тракції призначаються для зняття больового синдрому в хребті, при міжреберній невралгії, вегетосудинній дистонії за гіпотонічним типом, судомах, а також з профілактичною метою для тих, хто займаються важкою фізичною працею або навпаки, мають сидячу роботу.

Підводне витягування хребта у санаторії Поділля

Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram