ТОВ "Санаторій "Поділля", вул. Курортна, 10, м. Хмільник Вінницької області, інд. 22000
  • з 8:00 до 21:00
  • (067) 23-23-415

Периферична нервова система

Периферична нервова система (ПНС) є одним з найбільш складних і важливих відділів людського організму. Саме вона з’єднує спинний мозок з рецепторами, виконуючи роль моста між нервовими закінченнями і головним мозком, відповідальним за обробку інформації про зовнішніх відчуттях.

На відміну від органів ЦНФ, периферична нервова система набагато більш вразлива. Вона не захищена кістками і не має гематоенцефалічного бар’єру.

У наслідок впливів токсинів, мікроорганізмів, механічних пошкоджень, переохолодження та інших факторів захворювання периферичної нервової системи надзвичайно поширені. Досить сказати, що таким захворюванням, як радикуліт хворіють не менше 15% дорослого населення. Іншими частими хворобами є неврити, плексити, фунікуліти і багато ін.

Як правило, всі вони супроводжуються сильними болями і здатні викликати ускладнення у внутрішніх органах. Тому відновлююче лікування нервової системи в санаторії, а особливо спеціалізованому, переоцінити неможливо.

Захворювання периферичної нервової системи та їх лікування

Більшість хвороб ПНС слабко піддаються медикаментозному лікуванню. Головним чином воно зводиться до зняття больового синдрому та зняття спазму м’язів. Подібні методи призводять лише до короткочасного полегшення, оскільки усувають не причину, а наслідок. При екстремальному протіканні радикуліту можуть призначатися ін’єкції в міжхребетні диски, але у звичайних випадках застосовується мануальна терапія, голковколювання, рефлексотерапія, апітерапія і різні народні методи. Особливо чудові результати демонструє масаж в сукупності з лікувальною гімнастикою.

периферична нервова система лікування

Також поширена фізіотерапія захворювань ПНС. В її комплекс входять такі процедури, як УВЧ, електрофорез різноманітних лікарських речовин, магніто терапія та ін. Крім того, захворювання периферичної нервової системи в обов’язковому порядку потребують реабілітаційного санаторно-курортного лікування.

Лікування нервової системи в санаторії “Поділля”

Одне з найважливіших напрямків діяльності санаторію “Поділля” – це лікування і профілактика хвороб ПНС. Головною складовою цього процесу є радонотерапія, зокрема, прийняття радонових ванн. Про їх користь були добре поінформовані ще стародавні римляни, зрозуміло, нічого не підозрюючи про існування радіоактивності. В околицях сучасного Баден-Бадена досі є руїни великих купальних споруд (терм) на цілющих радонових джерелах, де лікувалися римські легіонери. Справа в тому, що радонові процедури викликають яскраво виражену знеболюючу дію, що актуально не тільки для поранених солдатів давнини, але і сучасних хворих недугами ПНС.

периферична нервова система лікування

Науково і практично встановлено, що радонотерапія дає антизапальну дію і прискорює регенерацію нервових волокон. На нервову систему в цілому радон дає заспокійливу дію. У комплексі з лікувальною гімнастикою, масажем і фізіотерапією, які практикуються в санаторії “Поділля”, радонотерапія є потужним засобом боротьби з захворюваннями периферичної нервової системи.

Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram