ТОВ "Санаторій "Поділля", вул. Курортна, 10, м. Хмільник Вінницької області, інд. 22000
  • з 8:00 до 21:00
  • (067) 23-23-415

Єдиний в Україні радоновий еманаторій – у санаторії «Поділля»

21 Грудня 2020

Радон – головна цінність санаторіїв Хмільника. Тож основним лікувальним фактором санаторію «Поділля», безумовно, є радонотерапія. Саме цілющі радонові ванни впливають на живий організм вельми багатогранно. Немає жодної клітини, жодної системи, на яку б не діяв радон, тому він і посідає перше місце під час лікування різних захворювань.

Санаторій «Поділля» славиться єдиним не лише у місті, а й в Україні радоновим еманаторієм. Детальніше про це розповідає Людмила Володимирівна Марчук.

– Радонові ванни поділяються на водні та сухі. Але не усім пацієнтам показані традиційні ванни з водою. Це пов’язано з тим, що крім основного терапевтичного ефекту вони надають на організм механічний та температурний вплив. Тому для таких відпочиваючих у санаторії «Поділля» передбачені процедури на основі сухих ванн. Вони володіють значним лікувальним ефектом і можуть призначатися навіть тим пацієнтам, у яких немає протипоказань до прийняття звичайних ванн.

Суха ванна це і є радоновий еманаторій, який включає в себе одночасний прийом двох радонових процедур: радонову інгаляцію і суху радонову ванну.

Суха ванна на основі радону володіє практично такою ж цілющою силою, що і традиційна водяна. Але слід зазначити, що даний вид радонових ванн вважається більш бережливим, адже людина не отримує навантаження тиском водяного стовпа і температурою на грудну клітку, як приміром лежачи у ванні з радоновою  водою.

Як відбувається процедура? Для того, щоб прийняти суху ванну, пацієнт сідає у бокс, одягає маску та дихає повітрям, а тіло тим часом насичується радоном. Температура повітря у боксі становить 35-36 градусів.

Сухі ванни призначаються пацієнтам з проблемами серцево-судинної системи, хворим після інфаркту чи інсульту, а також людям з обмеженими рухами.  Також слід уникати контакту з водою тим, хто має хвороби шкіри – дерматит чи псоріаз, а також важкі недуги хронічних органів дихання. У сухій ванні концентрація радону така ж як з водою, тому лікувальний ефект людина отримає обов’язково.

Відвідуючи радоновий еманаторій, відпочиваючі переносять процедуру легше і комфортніше, а лікування позитивно впливає на весь організм.

Були такі випадки, коли люди приїжджали до нас з паличкою, в основному це люди з діагнозом остеохондроз.  Та після двотижневих процедур, а це електропроцедури, радонові ванни, витяжки, люди поступово починали відчувати ногу і паличку покидали. Тому це ще раз доводить, що санаторно-курортне лікування йде лише на користь та ефективно допомагає людям, які до нас приїздять.