ТОВ "Санаторій "Поділля", вул. Курортна, 10, м. Хмільник Вінницької області, інд. 22000
  • з 8:00 до 21:00
  • (067) 23-23-415

Сухі ванни

В деяких випадках пацієнтам протипоказані традиційні ванни з водоюі. Це пов’язано з тим, що крім основного терапевтичного ефекту вони надають на організм механічний та температурний вплив. Це небажано, наприклад, для людей, у яких спостерігається ішемічна або гіпертонічна хвороба вище II ступеня, а також при цілому ряді інших діагнозів. Для таких відпочиваючих у санаторії «Поділля» передбачені процедури на основі сухих ванн. Вони володіють значним лікувальним ефектом і можуть призначатися навіть тим пацієнтам, у яких немає протипоказань до прийняття звичайних ванн. В оздоровниці практикуються два види сухих ванн – вуглекислі і радонові.

Сухі ванни в санаторії

Вуглекислі (мофетні) сухі ванни

Перші курорти, де відпочиваючих лікували вулканічним вуглекислим газом, з’явилися ще у XVIII столітті в Німеччині, Італії, Польщі та російському Кисловодську. Механізм впливу мофетних ванн на організм тоді ще не був вивчений, проте був очевидний благотворний ефект. Сьогодні відомо, що вплив вуглекислого газу на шкіру викликає утворення в тканинах організму цілого ряду біологічно активних речовин.

Завдяки цьому прискорюються процеси регенерації, знімається запалення, поліпшується кровообіг і ліквідується свербіж шкіри. Прийняття мофетних ванн призводить до розширення капілярів і дрібних артерій, внаслідок чого нормалізується кровопостачання багатьох органів, в т.ч., серця, а також знижується артеріальний тиск. Під впливом вуглекислоти в крові підвищується рівень вмісту кисню, за рахунок чого в організмі активізуються практично всі обмінні процеси.

сухі ванни

У санаторії «Поділля» сухі вуглекислі ванни призначаються страждають ішемічною хворобою і пороками серця, гіпертонією, атеросклерозом, тромбофлебітом, захворюваннями органів дихання, порушеннями обміну речовин і цілим рядом гінекологічних недуг. Особливий ефект мофетні ванни надають в терапії захворювань опорно-рухового апарату – радикуліту, поліартриту, остеохондрозу, а також хвороб шкіри.

Сухі радонові ванни

Сухі ванни на основі радону володіють практично такою ж цілющою силою, що і традиційні водяні. Разом з тим, вони легше переносяться пацієнтами, що страждають серйозними порушеннями серцево-судинної системи, оскільки не передбачають її перевантаження тиском водяного стовпа і температурою.

сухі радонові ванни

Механізм впливу сухих ванн на організм полягає в нормалізації кровообігу в м’язах, судинах головного мозку та внутрішніх органів. Газоутворюючий радон знижує тонус гладкої мускулатури і артеріальний тиск, а також активізує утилізацію міокардом кисню, завдяки чому поліпшується робота серця. Крім того, є помітними гіпотензивна, седативна, ваготонічна та протизапальна дія на багато систем людського організму.

Показаннями до прийняття сухих радонових ванн є ішемічна хвороба серця, гіпертонія, ендартеріїт, порушення периферичного кровообігу, трофічні захворювання шкіри, цукровий діабет, тромбофлебіт, багато недуг бронхолегеневої системи. Сухі ванни з успіхом застосовуються для лікування ревматоїдного артриту, а також інших захворювань суглобів і опорно-рухового апарату.

Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram