ТОВ "Санаторій "Поділля", вул. Курортна, 10, м. Хмільник Вінницької області, інд. 22000
  • з 8:00 до 21:00
  • (067) 23-23-415

Ускладнення цукрового діабету

Цукровий діабет є однією з найпоширеніших ендокринних хвороб на планеті. Ним страждають близько 2% населення Землі всіх віків, причому кожні 15 років кількість хворих подвоюється. За статистикою ризик виникнення хвороби у жінок майже в два рази вище, ніж у чоловіків. Точної причини виникнення діабету поки не встановлено. Вважається, що він може розвиватися в результаті генетичної схильності, на ґрунті ожиріння, стресу, вірусних інфекцій деяких захворювань ендокринної системи, а також алкоголізму.

Профілактика ускладнення цукрового діабету у санаторії Поділля

Симптоми діабету обумовлені відносною або абсолютною недостатністю рівня інсуліну в крові, що виробляється підшлунковою залозою. До них відноситься нестерпна спрага, затуманення свідомості, сильне свербіння, оніміння кінцівок та ін. Проте по-справжньому страшні ускладнення цукрового діабету, в екстремальних випадках призводять до сліпоти, судом, комі і навіть смерті.

Причиною ускладнень цукрового діабету може бути не тільки підвищення рівня цукру в крові, але і патологічні зміни в організмі. Останні накопичуються у хворого на діабет, якщо він нехтує заходами профілактики хвороби, зокрема, санаторно-курортним лікуванням.

Поширені ускладнення цукрового діабету

Найбільш серйозні ускладнення пов’язані з порушенням обміну цукрів. Вони проявляються в судинних патологіях, викликаючи т.зв. метаболічний синдром. Ураження судин можуть виникати в різних органах. При декомпенсованому діабеті нерідко виникає ретинопатія – ураження судин сітківки очей, яке може привести до сліпоти. Інше небезпечне ускладнення цукрового діабету – нефропатія, яку викликає деградація судин і капілярів нирок. На її тлі може виникнути артеріальна гіпертензія та хронічна ниркова недостатність. При діабетичній ангіопатія пошкоджуються стінки судин серця і нижніх кінцівок, а при енцефалопатії страждають судини головного мозку. В тій чи іншій мірі ці та інші ускладнення є у більшості хворих діабетом і вимагають регулярного профілактики.

Профілактика ускладнення цукрового діабету у санаторії Поділля

Профілактика ускладнень цукрового діабету

Найважливішим аспектом профілактики ускладнень діабету є підтримання належного рівня цукру в крові. Справа в тому, що стінки судин, особливо дрібних, дуже чутливі до цього показника. Під впливом підвищеної концентрації цукру в них наступають незворотні зміни, що спричиняє погіршення кровопостачання відповідного органу. Також необхідно підтримувати нормальний рівень артеріального тиску і дотримуватися дієти.

Не менш важливо проводити активні профілактичні заходи, проходячи курси відновлення в спеціалізованих установах. У зв’язку з цим, санаторій “Поділля” є практично ідеальним місцем для реабілітації хворих цукровим діабетом. Радонові ванни, що становлять основу лікування, зміцнюють практично всі системи організми і надзвичайно корисні в лікуванні хворих з порушеннями обміну речовин. Вони призначаються при цукровому діабеті, ожирінні, подагрі, гипертериоз і багатьох інших порушеннях функцій ендокринної системи.

Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram