ТОВ "Санаторій "Поділля", вул. Курортна, 10, м. Хмільник Вінницької області, інд. 22000
  • з 8:00 до 21:00
  • (067) 23-23-415

Грязелікування – лікування за допомогою торфу

У комплексі з радонотерапією в санаторії «Поділля» активно застосовується грязелікування за допомогою торфу. Головним чином, пацієнтам призначаються аплікації, які проводяться у спеціальній грязелікарні нашої установи. Терапевтичні властивості грязей (пелоїдів) обумовлені вмістом в них мінеральних речовин, вплив яких корисний для здоров’я. У свою чергу, мінеральний і хімічний склад лікувальної грязі залежить від живлячих її вод, ботанічних факторів, зольності і ступеня розкладання.

Торф для лікування відпочиваючих в нашій оздоровниці видобувається на родовищі Війтівецьке, яке розташоване в 9 кілометрах від м. Хмільник. Сировина для медичних процедур містить понад 15 різних мікроелементів, серед яких є такі важливі для організму елементи як йод, свинець, берилій, мідь і ін.

грязелікування торфом

Як лікувальні грязі впливають на організм

Цілющий ефект пелоїдів базується на впливі на тіло людини хімічних, механічних і температурних подразників. Фізичні властивості торфу дозволяють робити аплікації порівняно високої температури, що надає зігріваючий і стимулюючий ефект. Механічний вплив обумовлено тиском пелоїдної маси, а також тертям між частинками торфу і тілом. Хімічний фактор лікування заснований на проникненні мікроелементів і біологічно активних речовин в організм через шкіру.

грязелікування торфом в санаторії

Комплекс вищевказаних аспектів створює лікувальний ефект, який має довгострокову дію. Зокрема, у пацієнтів активізується обмін речовин, покращується кровообіг, посилюються гальмівні процеси в корі головного мозку, за рахунок чого знімається стрес, втома і напруження.

лікування торфом

Види грязелікування

Найбільш поширеною методикою пелоїдотерапії є аплікації. Вони поділяються на загальні, коли впливу піддається більша частина тіла, і місцеві. Як правило, практикуються місцеві аплікації, коли підігріта маса накладається на певну частину тіла. За назвами таких процедур легко визначити, на яке саме місце впливає той чи інший вид аплікацій – «рукавички», «чобітки», «носок», «труси», «штани», «куртка» і т.д. Зазвичай торф накладається шаром 6-8 см, а сама процедура триває близько 20-30 хвилин. Крім аплікацій в санаторії «Поділля» застосовуються грязелікування за допомогою компресів, обгортань, ректальних і вагінальних тампонів.

лікування грязями

При яких хворобах призначається грязелікування

Торфотерапія має на організм цілий ряд позитивних ефектів. Зокрема має трофічну, протизапальну, десенсибілізуючу, нейрогуморальну, в’язку і розсмоктуючу дію. Крім того, лікувальний торф дає місцевий протимікробним ефектом, підвищує імунітет і загальний тонус. Пелоїдолікування застосовується для боротьби з порушеннями нервової системи – невралгії, радикуліту, гангліоніту і баг. ін.

Грязелікування

Торф є відмінним засобом для терапії та профілактики хвороб опорно-рухового апарату, зокрема, запальних захворювань суглобів, наслідків травм, артритів і поліартритів. Цілющий торф добре зарекомендувала себе в лікуванні багатьох хвороб шлункової системи – гепатиту, виразки, гастриту, коліту, холециститу. Крім цього, пелоїдотерапія застосовується в терапії розладів статевої сфери у чоловіків і жінок, шкіряних та інших захворювань.

Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram