ТОВ "Санаторій "Поділля", вул. Курортна, 10, м. Хмільник Вінницької області, інд. 22000
  • з 8:00 до 21:00
  • (067) 23-23-415

Фелінотерапія – терапія котиками

8 Серпня 2022

Сьогодні, 8 серпня, Всесвітній день кішок. Ми вирішили розповісти вам про фелінотерапію, а простіше кажучи, кототерапію. Нажаль, у санаторії “Поділля” наразі немає у програмі такої терапії, але ми маємо про неї розповісти. І можливо ви задумаєтесь про власного кототерапевта вдома.

Пам’ятаєте, анімований фільм “Душа”, де головний герой виходить з коми, щойно на лікарняному ліжку опиняється котик? І тоді власниця котика захоплено сказала, що кототерапія працює.

Фелінотерапія – це профілактика та лікування різних захворювань безпосереднім контактом з представниками виду Félis silvéstris cátus (домашня кішка). Раніше цю методику вважали безглуздою вигадкою, але нові дослідження доводять, що домашні кішки дійсно здатні зцілювати.

У середині ХХ століття американські та британські фахівці заради інтересу:
– влаштовували сеанси кототерапії дітям та підліткам, яких батьки через затримки у розвитку здавали до спеціалізованих клінік для розумово відсталих;
– потім їх почали підсовувати психічно хворим, пацієнтам із тяжкими серцево-судинними захворюваннями (після інфарктів та інсультів) та ранньою деменцією.;
– пухнасті «ліки» спробували давати людям з алкогольною та наркотичною залежністю – і результат, якщо вірити медикам, перевершив очікування.

Статистика стверджує, що щасливі власники котів на 18% рідше звертаються за допомогою до лікарів.

Взаємодія з кішками допомагає людині з недугами:
– хвороби серця та судинної системи;
– відхилення в роботі нирок та печінки, у тому числі при нирковій та печінковій недостатності;
– ГРВІ та інші інфекційні захворювання;
– неврози, панічні атаки, манії, депресії та інші розлади;
– синдром хронічної втоми;
– больові симптоми різної етіології та локалізації.

Співробітники Інституту Північної Кароліни стверджують, що котяче муркотіння здатне прискорювати утворення кісткової мозолі при переломі. За їхніми словами, кішки використовують його як особливий вид загоюєчої терапії – і нібито саме тому їм вдається так хвацько відновлюватися після травм і виживати, впавши з великої висоти.

За дослідженнями котячого мурчання та супутніх йому вібрацій виявляється, що коти муркочуть із частотою 25-150 Гц. Для людського вуха це ультразвук, який з якихось причин прискорює регенерацію тканин.

Ще один лікувальний ефект муркотіння – стимуляція мозкового кровообігу, внаслідок якої нормалізуються кров’яний тиск і частота серцебиття.

Група дослідників з Лос-Анджелеса провела дослідження і довела, що власники кішок рідше страждають на гіпертонію, тахікардію та аритмію.

Дотик до їхньої м’якої шерсті допомагає заспокоїти нерви, коли долає роздратування.

При терті шерстинок одна об одну виробляються низькочастотні струми, які утворюють досить сильне електричне поле – а воно вбиває шкідливих мікробів і тим самим гасить осередки запалення (вже в людському організмі).

Деякі дослідники пояснюють цілющу силу кішок їхньою теплотою — не душевною, зрозуміло, а суто фізичною. Пухнасті грілки куди гарячіші за своїх господарів: їх нормальна здорова температура коливається в межах 38-39 градусів. А тепло, як відомо, здатне знизити біль (залежно від її природи, звичайно), зняти спазми та зменшити дискомфорт при запаленні суглобів.

Ще одна популярна версія зводить терапевтичний вплив котячого суспільства до суто емоційних процесів: у людини, яка відчуває любов до котиків, при одному їх вигляді (не кажучи вже про безпосередній контакт) виробляється окситоцин – гормон довіри, прихильності та справжнього кохання. Він приборкує стресові реакції, благотворно впливає на серцево-судинну систему та зміцнює нерви, а всі ці бонуси, у свою чергу, позитивно позначаються на загальному стані людини.

 

ІНФОРМАЦІЮ ПРО СПЕЦИФІКУ ЛІКУВАННЯ В САНАТОРІЇ “ПОДІЛЛЯ” ВИ МОЖЕТЕ ДІЗНАТИСЬ НАТИСНУВШИ ТУТ

 

СТЕЖТЕ ЗА ОНОВЛЕННЯМИ У СОЦМЕРЕЖАХ FACEBOOK та INSTAGRAM 

Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram