ТОВ "Санаторій "Поділля", вул. Курортна, 10, м. Хмільник Вінницької області, інд. 22000
  • з 8:00 до 21:00
  • (067) 23-23-415

Захворювання опорно-рухового апарату

21 Липня 2022

Ще донедавна вважалось, що захворювання опорно-рухового апарату характерні для людей похилого віку… Та, на жаль, хвороби хребта з кожним роком молодіють і займають значне місце серед людей працездатного віку та навіть дітей. Тому аби почуватись завжди здоровими та гнучкими, хребту необхідно приділяти максимум уваги, адже тільки від нього залежать рухові функції та повноцінне життя.
Про профілактику та лікування захворювань опорно-рухового апарату з використанням унікальних ванн у санаторії «Поділля» розповідає заступник директора з медичної частини Леонід Марчук.


Здоровий хребет – запорука відмінного здоров’я, найбільш важлива структура нашого тіла та його підтримка. Та коли у хребті виникають проблеми, це може стати чинником безлічі хвороб, а разом з тим й поганого самопочуття та зниження якості життя. Ви починаєте приймати протизапальні та знеболювальні засоби, але ж вони лише тимчасово полегшують ваш стан…

У санаторії «Поділля» застосовують комплексний підхід до діагностики, профілактики та лікування болю у спині, знають як зміцнити здоров’я пацієнтів, аби вони забули про неприємні відчуття на пів року, а то й на цілий рік.

Ми використовуємо сучасну апаратуру, за допомогою якої досконало встановлюємо діагноз та отримуємо оцінку ефективності лікувального процесу.
Радонотерапія – основний метод лікування захворювань опорно-рухового апарату у нашій оздоровниці. Цілющі радонові ванни сприяють зменшенню запальних процесів, зниженню больових відчуттів, збільшенню рухомості суглобів та позитивно впливають практично на всі системи організму. І зауважу, що радон пришвидшує відновлення хрящової тканини, в той час, як застосування багатьох ліків дає зворотний ефект.

Серед поширених захворювань опорно-рухового апарату, які лікуємо в нашій оздоровниці, це остеохондроз та остеоартрози, а також радикуліт, спондильоз, артрити, протрузії, артрози, грижі, бурсити, міозити та багато іншого, – продовжує Леонід Антонович.

Для тих, хто хворіє «хворобою століття» – остеохондрозом хребта, в санаторії з успіхом застосовуємо підводне витягування в басейні з радоновою водою.
Не менш корисними є радонові ванни для лікування людей з порушеним обміном речовин, цукровим діабетом, подагрою, а також ожирінням.
Після прийняття ванн з цілющою радоновою водою наступають позитивні зрушення в серцево-судинній системі: зменшується кількість серцевих скорочень, знижується артеріальний тиск, створюються оптимальні передумови для поліпшення серцевої діяльності. При захворюванні периферійних судин радонотерапія дає виразний терапевтичний ефект.
Сприятливо впливають радонові ванни й на шкіру, поліпшують її трофіку (живлення) та сприяють загоєнню запалень.


Процедури пацієнтами не лише переносяться легко, але й пом’якшують дію інших енергоактивних чинників бальнеотерапії.
Приймаючи радонові ванни збільшується проникність гематоенцефалічного бар’єра, що сприяє проникненню в спинномозкову рідину лікарських засобів, які вводять у кров при хронічних ураженнях нервової системи.
Особливо ефективні радонові ванни при захворюваннях периферичної нервової системи, які розвиваються унаслідок інтоксикації або травм. Після них у хворих значно покращується самопочуття, зменшується, а то й повністю зникає біль, покращується трофіка тканин і підвищується м’язовий тонус, а також відновлюється порушена чутливість.
Важливо знати, що радонові ванни впливають на перебіг процесів збудження і гальмування в корі головного мозку, а це сприяє нормалізації функцій самої нервової системи й систем, які нею регулюються, зокрема, серцево-судинної. Разом з цим нормалізується артеріальний тиск, частота пульсу та інші геодинамічні показники.


Хочу зауважити, що радонові ванни досить добре переносять літні люди, у яких після процедур відчутно покращується загальний стан здоров’я.
Крім радонолікування, пацієнти приймають процедури й з прісною водою – лікувальні, контрастні, хвойні, перлинні ванни. Також у нас функціонують і скипидарні.

Наголошу, що у відділенні працює єдиний в Україні кабінет радіоеманаторію, а це означає, що пацієнти можуть приймати сухі радонові ванни та радонові інгаляції.

Окрім радонолікування чудово допомагає відновитись та є надійним помічником радону електросвітлолікування та лікувальний масаж. Добре зарекомендували себе діадинамічний струм, мікрохвильова, магніто- та лазеротерапії.
Також наші відпочивальники мають можливість лікуватися в кабінетах гінекологічного зрошування, електросну, інгаляторію, солярію, гідроколонолазеротерапії, гірудотерапії (лікування медичними п’явками) та спелеотерапії.


Не можу оминути увагою наш лікувально-фізкультурний комплекс, адже серед пацієнтів він користується неабиякою популярністю. Тут з відпочивальниками під керівництвом інструктора проводяться заняття та виконуються вправи на найдосконаліших апаратах механотерапії та профілакторіях Євмінова. Також серед наших гостей зріс інтерес до скандинавської ходьби – прогулянок з палицями сосновими алейками. До послуг пацієнтів діє олімпійський басейн, сауна та турецький хамам.
У нас створені всі умови, аби ви могли ефективно оздоровитись та відпочити. Тому слідкуйте за своїм здоров’ям, а особливо за опорно-руховим апаратом, обов’язково звертайте увагу на тривожні сигнали та вчасно і відповідально на них реагуйте. Бережіть себе та будьте здорові!

Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram