Подагра – хвороба дуже давня, яку ще в часи Гіппократа називали “хворобою королів” і аристократів. Недугом страждають переважно чоловіки старшого віку. Як розпізнати і лікувати дану хворобу, розповідає лікар-терапевт вищої категорії санаторію «Поділля» Людмила Володимирівна Марчук.
- Зазвичай подагра виникає тоді, коли в організмі порушується обмін білка. Саме тому і називається цей недуг «хворобою королів», оскільки у давнину тільки заможним людям було доступним вживання м’яса та вина. Зараз м’ясні продукти в раціоні є майже у кожного, ось тому ця хвороба така поширена.
До «групи ризику» входять м’ясоїди, любителі пива та люди, які страждають ожирінням, а також хворі, які вживають сечогінні препарати, – розповідає Людмила Володимирівна.
- Симптоми хвороби переплутати з іншим захворюванням дуже важко. Вони розпочинаються з гострого нападу болю. Запалення виникає у великому пальцеві на нозі або у колінному, гомілковостопному чи інших суглобах. Біль, який виникає, просто нестерпний, а напад найчастіше починається у нічний час.
Слід зауважити, що біль прогресує надто швидко та зазвичай супроводжується почервонінням суглоба, набряком, що вражає всю стопу. Може підвищуватись температура тіла та з’являється озноб.
- Виникають напади в основному через те, що порушується режим харчування. Трапляється це, наприклад, під час свят, коли люди вживають багато м’яса. Напад може тривати від 3 до 7 днів, після чого людина почувається добре. Але ж слід пам’ятати, що періодичні напади провокують розвиток хронічного подагричного артриту. Тому як тільки виникають перші симптоми подагри, не зволікайте з візитом до лікаря, який запропонує вам відповідну медичну допомогу, – застерігає лікарка.
Дуже важливе значення має і харчування. Саме дотримання дієти допоможе забути про напади подагри на роки. Тож не вживайте білкову їжу та алкогольні напої, дотримуйтесь питного режиму – на день випивайте до 1,5-2 л рідини, обмежте вживання кухонної солі та влаштовуйте для організму розвантажувальні дні.
І, звичайно ж, не займайтесь самолікуванням, адже, насправді, це лише марна трата часу і подовження страждань хворого… Це дуже небезпечне захворювання, і якщо його відповідно не лікувати та не дотримуватись дієти, то через 3-4 роки після першого нападу може початися руйнування нирок, до того ж незворотне, – наголошує Людмила Марчук.
У санаторії «Поділля» успішно допомагають людям із таким захворюванням, як подагра. Радонотерапія і фізіотерапевтичні процедури значно покращують стан хрящової тканини і попереджують порушення структури суглобів. Після проходження курсу лікування пацієнти почувають себе набагато краще та повертаються додому повні сил.